Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Kdo je Emily Rebane?

26. února 2013 v 18:56 | Emily Rebane
Kdo je Emily Rebane?

Je to zvědavé stvoření, které obývá jedno ze zákoutí Ostravy, nejčastěji čte fantasy romány, poslouchá hudbu nebo se ji neúspěšně snaží vytvářet pomocí strun kytary. Dále tato osoba oplývá neuvěřitelným optimismem, sarkastickými poznámkami a nerozhodností - řeší ji často tím, že si hází korunou nebo počítá například pouliční lampy.

Podle obecně uznávaných kritérií má devatenáct let, ale myslí si, že Čas švindluje. Snaží se léčit ze závislosti na kávě. Ze závislosti na žvýkačkách je úspěšně vyléčená. Občas mívá záchvaty zdravého životního stylu, kdy chodí běhat do lesa. Po pár dnech ji to obvykle přejde.

Učí se estonštinu a plánuje jednou projet celou severní Evropu. Taky se občas zasekne u večerního okna, zírá na hvězdy a přitom přemýšlí, jestli lidi opravdu byli na Měsíci, nebo je to jenom kec. Občas něco uvaří nebo upeče, hlavně sušenky k čaji. Má ráda modrou barvu, číslo 7 a sní o létání. Kromě toho má slabost pro auta, zbraně (historické i současné), kapesní hodinky, 18. století, severskou mytologii, irské tance a Andersenovy pohádky.

Jejími největšími koníčky jsou ale kreslení, čtení a vymýšlení si bláznivých příběhů, které obyčejně sepisuje. Ráda by se psaním zabývala, jednou možná i živila, ať už jako překladatelka, novinářka nebo spisovatelka. Zatím největším jejím úspěchem je vydání tří povídek ve sbornících.

A už o sobě nehodlá psát ve třetí osobě.

Moje povídky ve sbornících Rytiny.cz:

Nesmrtelná (2012)

Střípek slunce (2013)

Dračí krev (2013)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andrea Andrea | E-mail | 22. prosince 2013 v 22:54 | Reagovat

Dobrý den, líbí se mi Vaše kresba stromu. Mohla bych si ji výpůjčit s odkazem na Vaše stránky do své bakalářské práce? Napište prosím na mail, zda souhlasíte. Děkuji, Andrea.

2 Milli Kantorová Milli Kantorová | E-mail | 1. května 2016 v 9:33 | Reagovat

Krásné májové ráno. Jste zajímavá osůbka...občas mívám i jiné výstavy než v Knihcentru, o které jste psala. Pozvání najdete na:
Milena Kantorová - Paintings
nebo
milli kantorova, tam najdete mě:-)
Zajímaví lidé se mají družit (myslím si :-D. Těším se, Milla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama