Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Eve - Prolog

8. října 2012 v 16:59 | Emily |  Eve (překlad z AJ)
A je tu prolog Eve. Předem se omlouvám, že to možná bude místy kostrbaté, ale je to můj první pokus o překlad knížky :)

PROLOG

23. květen 2025
Má nejmilejší Evo,
když jsem dnes jela zpátky z obchodu, ty sis pobrukovala na své sedačce a kufr byl plný sušeného mléka a rýže, spatřila jsem hory San Gabriel - doopravdy poprvé. Vzala bych to předchozí cestou, ale tohle bylo něco jiného. Tady byly za čelním sklem: jejich modrozelené vrcholky, klidné a tiché, střežící město, tak blízko, že jsem se cítila, jako bych se jich mohla dotknout. Zajela jsem k okraji, jen abych se podívala.
Vím, že brzy zemřu. Epidemie si bere každého, kdo dostal vakcínu. Už není úniku. Žádné další lety. Žádné další vlaky. Zabarikádovali cesty z města a teď všichni musíme čekat. Telefony a internet nefungují už dlouho. Neteče voda a města přicházejí o energii, jedno za druhým. Brzy se celý svět ponoří do tmy.
Ale právě teď jsme všichni stále naživu. Možná ještě živější, než kdy dřív. Spíš ve vedlejším pokoji. Z téhle židle slyším zvuk tvojí hrací skříňky - té s maličkou baletkou - jak dohrává pár posledních cinkavých tónů.
Miluji tě, miluji tě, miluji tě.
Máma
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama