Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Divergence

7. října 2012 v 14:49 | Emily |  Knihovnička
DIVERGENCE - Veronica Roth
originální název: Divergent
O čem to je: Šestnáctiletá Beatrice žije v budoucnosti, v Chicagu, kde jsou obyvatelé města roztříděni do pěti frakcí, podle ctnosti, které se věnují: Odevzdaní, Upřímní, Mírumilovní, Sečtělí a Neohrožení. Beatrice se narodila ve frakci Odevzdaných, kteří staví zájmy ostatních nas své vlastní, jejich ctností je tedy nesobeckost. Přišel však čas, aby si Beatrice vybrala, do které frakce chce patřit; zůstane se svojí rodinou, nebo si vybere jiný život? K jejímu rozhodnutí jí má pomoct test, simulace, ve které se ukáže, pro kterou z frakcí má nejlepší předpoklady. Její výsledky ale nejsou jednoznačné - Beatrice je Divergentní, hodí se do více frakcí zároveň. Je jí řečeno, že to nesmí nikdy nikomu prozradit. Být Divergentní, odlišná, jí totiž může stát život.
Jak si Tris (jak si začne říkat v nově zvolené frakci) poradí se svým údělem a s hrozbou, která se přibližuje?


Jedním slovem? Pohlcující. Knížku jsem přečetla během dvou dnů (přes tři sta stránek), skutečně jsem se do ní začetla. Řekla jsem si - ještě tuhle kapitolu. No ne že jsem četla ještě dál? :D
Knížka má dost akce a napětí, místy trochu ironického humoru a romantické okamžiky nejsou přeslazené. Hlavní hrdinka Tris má sympatický charakter, není to dokonalý člověk, ale normální holka, která je prostě úplně náhodou Divergentní. Ke konci je to sice trochu drsnější, ale i tak je Divergence skvělé čtení, které můžu jen doporučit.
Vyšel i druhý díl, s názvem Rezistence (v originále Insurgent), který jsem zatím nečetla, ale v nejbližší době to hodlám napravit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Byakko Byakko | Web | 7. října 2012 v 14:57 | Reagovat

To vypadá hodně zajímavě. Originální nápad. Budu si to muset přečíst! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama