Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Znamení run

22. května 2012 v 18:01 | Emily |  Knihovnička
ZNAMENÍ RUN - Joanne Harrisová

Maddy je čtrnáctiletá dívka, která se však narodila se znamením v podobě runy a kvůli tomu se jí všichni ve vesnici vyhýbají. Má však přítele, který ji naučil znát runy, používat kouzla a vyprávěl jí příběhy z dávných dob. Teď ji ale posílá splnit nebezpečný úkol. Maddy se vydává do neznámého světa a na své cestě zjistí i svůj pravý původ. Svět se ovšem nyní ocitá na prahu bitvy, které se Maddy musí chtě nechtě zúčastnit.
Znamení run

Příběh inspirovaný severskou mytologií mě prostě musel dostat. Už od začátku jsem si říkala "jo, a teď se něco stane". A stalo. Příběh napsaný tak, že vás vtáhne do děje, a že se toho děje opravdu hodně, je třeba se v tom všem zorientovat. Znamení run je jeden z dalších originálních příběhů, který se neveze na slávě HP a Stmívání, což vnímám jako velké plus. Díky tomu, že se v severské mytologii vyznám a vyznala jsem se i před čtením téhle knihy, neměla jsem problém sledovat spojitosti mezi některými postavami. Zajímavý byl už fakt, že se příběh odehrává po konci světa- toho našeho, tudíž vlastně v jiném světě( který je ale tomu našemu dost podobný...) Nejvíc ze všeho se mi ale líbilo vykreslení prostředí, a přestože popisné části nebyly kilometrové, dokázala jsem si přesně představit místa, na kterých se to všechno odehrává. No a samozřejmě postavy, tedy- z velké části- severští bohové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 29. března 2013 v 11:29 | Reagovat

Četla jsem jí asi 3x a až potřetí jsem se pořádně začetla :D Ale je to pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama