Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Sto tajných dvířek

2. května 2012 v 20:19 | Emily |  Knihovnička
STO TAJNÝCH DVÍŘEK - N.D. Wilson

O čem to je:
Henry se na čas stěhuje k strýčkovi a tetě a třem sestřenicím. Jednou v noci objeví ve svém novém pokoji pod omítkou podivnou věc- devadesát osm malinkých dvířek. Se svou sestřenicí Henriettou dvířka prozkoumají a brzy jim dojde, že vedou do jiných světů. A ne ve všech je bezpečno.

Sto tajných dvířekPampeliškový oheňKaštanový král

Sto tajných dvířek má ještě pokračování - knihy Pampeliškový oheň a Kaštanový král.Na tuto knihu jsem četla pár recenzí a vesměs ji všechny označily za HODNĚ špatnou. Já bych tak přísná nebyla. V první polovině kniha postupuje docela dost pomalu, pak ale přece jen příjde ta správně napínavá část. To je ale jen první část. Ve druhém díle postupuje děj značně rychleji, ale hůře se v něm orientuje. Třetí mi přišel nejvyváženější, ale co do příběhu- bavil mě asi nejmíň. Příběh mohl klidně skončit druhým dílem (i když hlavní záporák by byl stále ve hře...), ale teď k tomu podstatnému. Je určitě třeba ocenit pár originálních nápadů, které dodávají příběhu určité kouzlo, ve výsledku však nesmažou už zmiňované vady. Je to škoda, s tímhle námětem by se dala napsat výborná knížka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama