Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Hunger Games

9. dubna 2012 v 17:29 | Emily |  Knihovnička
HUNGER GAMES: ARÉNA SMRTI - Suzanne Collins

Pokud jste o tomto příběhu ještě neslyšeli, pak bez urážky - kde jste byli?

O čem to je: Severní Amerika není co bývala. Teď se zde rozkládá země zvaná Panem, kterou tvoří dvanáct krajů, a jim vládne hlavni město Kapitol. Při povstání krajů proti Kapitolu byl zničen Třináctý kraj a ostatní kraje jsou nuceny poslouchat. Poslušnost si Kapitol udržuje každoročním pořádáním "Hunger Games"- Hladových her, což je zvrácená reality show, při které je z každého kraje vybrán jeden chlapec a jedna dívka ve věku od dvanácti do osmnácti let a ti pak spolu bojují na život a na smrt, dokud nezůstane jen jeden.
Katniss žije ve Dvanáctém kraji. Při těhto hrách je vybrána její sestra, a Katniss se nabídne dobrovolně místo ní. Slíbí jí, že se pokusí vyhrát.

Hunger Games. Aréna smrti


Kniha, která byla zfilmovaná a neuvěřitelně úspěšně zasáhla obrovské množství čtenářů. Já sama jsem se o ní dozvěděla od kamarádky, která o ní neustále básnila. Tak jsem si řekla, jestli je takový blázen, nebo jestli je to tak úžasná kniha. Moje kamarádka NENÍ blázen. Knížku jsem přečetla za dva dny a stala se ze mne podobná bláznivka. Zůstala mi v myšlenkách: Šla jsem spát. Hunger Games. Probudila jsem se. Hunger Games.
Ne všem knihám se dostane té příležitosti, stát se i filmem. A to ještě tak dobrým, musím podotknout, jelikož jsem film viděla za dva dny po dočtení knihy (kámoška mě naverbovala, a tak jsme šly do kina) a až na pár maličkostí se nedá filmové podobě nic vytknout. Doporučuju!!! Rozhodně si přečtěte všechny tři díly, nebo se zajděte kouknout do kina, nejlíp obojí. Tohle totiž nemá obdoby. Originální příběh, který vás zasáhne. Jako šíp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *.* Lucc *.* *.* Lucc *.* | Web | 9. dubna 2012 v 17:30 | Reagovat

Ahoj, dáš mi prosím hlas? http://karinka28.blog.cz/1204/1-kolo-souteze-nejlepsi-blog dostaneš za to propagaci, více na mém blogu

2 hunger-gamess hunger-gamess | Web | 11. června 2012 v 12:25 | Reagovat

prosím navštív môj blog
www.hunger-gamess.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama