Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Inkarceron, Sapphique

17. března 2012 v 17:32 | Emily |  Knihovnička
INKARCERON
SAPPHIQUE
- Catherine Fisherová

O čem to je: Inkarceron je vězení s vlastní inteligencí. Pro ty, kteří ho obývají má neuvěřitelné rozměry, je to celý svět. Jedním z nich je Finn, který věří, že se nenarodil uvnitř jako ostatní, ale přišel zvenčí. Tomu nahrává i tajemné znamení na zápěstí a vize, které mívá. Touží po úniku z Inakrceronu, jenže svět Venku řídí Doba, která zakazuje veškerý pokrok. Venku žije Claudia, dcera správce Inkarceronu. Claudia najde v otcově pracovně zvláštní předmět. Podobný najde i Finn. Díky němu pak spolu mohou komunikovat a začít vymýšlet Finnův útěk.


Kniha má i druhý díl s názvem Sapphique, což je podle legend ve vězení jediný člověk, který kdy dokázal uniknout.


Úžasná knížka, kterou můžu jenom doporučit. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, a pak jsem myslela na to, jak to asi bude dál, takže jsem četla ve škole pod lavicí, doma, v dopravních prostředcích... Jedinečná atmosféra, napínavý příběh a také pár filosofických myšlenek. Jsem zvědavá na filmové zpracování, které by mělo být myslím v příštím roce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama