Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo.
Ruth Rendellová

♥♥♥

UPOZORNĚNÍ: Tento blog se momentálně nachází kdesi mezi fází rozkladu a rekonstrukcí. Návštěvníci vítáni, avšak na vlastní riziko. ;)

Erilian, město čarodějů

15. března 2012 v 17:17 | Emily |  Knihovnička
ERILIAN, MĚSTO ČARODĚJŮ - Tereza Janišová

O čem to je: Kiara žije u svého poručníka, lorda Tesiana, a nastupuje do prvního ročníku studia na Univerzitě magických věd. Ten den jde slavit, a když se pak vrací přes pochybnou čtrvť, začne ji otravovat několik mladíků z univerzity. Zachrání jí tajemný můž, se kterým odletí na gryfovi. Setká se s ním znovu, a i přes to, co o něm zjistí, se s ním setkává častěji. Postupně však zjišťuje nečekané věci nejen o něm, ale i o smrti svých rodičů.Velice pěkná knížka, dostala jsem ji k Vánocům a přečetla ji jedním dechem. Má skvělou atmosféru, příběh, který vás chytne a celkově je napsaná tak, že se čte sama. Kromě toho nesmím zapomenout na samotné místo, kde se příběh odehrává, které je skutečně promyšlené. (Škoda, že tam nemůžu zajet na dovču...)
Jelikož miluju fantasy (a přečetla jsem jich už hódně), musím říct, že toto byla jedna z nejlepších. Z české tvorby tedy určitě. Vřele doporučuji každému, kdo má rád příběhy, ve kterých hrají roli koula, láska a samozřejmě temná tajemství ;) .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama